Program „Urlop na profilaktykę – 8h na badania” to inicjatywa firm członkowskich Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej – Novartis Poland, Roche Polska i Sandoz Polska.

Łączą nas szwajcarskie korzenie i przekonanie, że troska o zdrowie i prewencja to nasza wspólna odpowiedzialność. Jako pracodawcy włączamy się w promowanie profilaktyki i budowanie postaw prozdrowotnych, umożliwiając pracownikom korzystanie z badań profilaktycznych w czasie pracy. Wierzymy bowiem, że troska o zdrowie i zwiększenie zgłaszalności na badania profilaktyczne to wspólna odpowiedzialność wszystkich uczestników systemu ochrony zdrowia.

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza z siedzibą w Warszawie powstała w 1998 roku. Izba jest dobrowolnym, nie dotowanym przez instytucje publiczne stowarzyszeniem według prawa polskiego. Obecnie liczy ok. 230 członków i zrzesza większość firm szwajcarskich w Polsce. Misją Izby jest budowa sprzyjających warunków dla rozwoju polsko-szwajcarskich kontaktów gospodarczych.

Urlop na profilaktykę – 8h na badania